Skip to main content

Sociālo mediju pasaulē ir ienācis jauns spēlētājs, kurš sola būtiski mainīt veidu, kā uzņēmumi un privātpersonas mijiedarbojas sociālo mediju vidē. META, Facebook un Instagram īpašnieks, ir laidis klajā jaunu platformu – Threads, kas ir pieejama Latvijā jau kopš pagājušā gada decembra.

Threads platforma izskatās līdzīga Instagram, bet darbojas kā X (iepriekš zināms kā Twitter), piedāvājot unikālu kombināciju, kas veicina pozitivitāti un radošumu tiešsaistes sarunās.

Platforma ir strauji augoša, tā nepilna gada laikā ir sasniegusi 150 miljonus aktīvo lietotāju. Tas paver jaunas iespējas uzņēmumiem, kuri vēlas palielināt savu redzamību un auditorijas iesaisti. Tā kā konkurence starp sociālajām platformām tikai pieaug, Threads piedāvā jaunu iespēju izcelties ar saturu un sasniegt plašāku auditoriju.

3 priekšrocības uzņēmumiem

  1. Ja jūsu uzņēmumam jau ir Instagram konts, tad pāreja uz Threads būs vienkārša un ātra. Jaunās platformas lielākais ieguvums ir tas, ka tā ļauj viegli pārnest jau esošo sekotāju bāzi no Instagram. Tas nozīmē, ka jums būs tūlītēja piekļuve savai esošajai auditorijai arī jaunajā platformā.
  2. Plašāka auditorija – jaunā platforma ir vēl viena iespēja sasniegt plašāku auditoriju, īpaši sākuma fāzē, kur organiskā sasniedzamība ir pieejamāka. Runājot par auditorijām, statistika rāda, ka Threads ir lieliska vieta, kur sasniegt vīriešu auditoriju – 68% no kopējā lietotāju skaita.
  3. Threads piedāvā arī plašākas iespējas satura veidošanai. Platforma ļauj eksperimentēt ar dažādiem satura veidiem un radošām pieejām, kas var veicināt zīmola uzticību un autentiskumu. Pat, ja pagaidām nav pieejamas apmaksātas reklāmas, uzņēmumi var izcelties ar unikālu un piesaistošu saturu, iesaistot esošo un piesaistot arī jaunu auditoriju.

Izaicinājumi un iespējas

Tomēr, kā jebkurai jaunai platformai, arī Threads ir savi izaicinājumi.

  1. Līdzīgi kā X, lietotājiem Threads piedāvā divas sadaļas – Following un For you. Pirmajā sadaļā būs redzamas ziņas no lietotājiem, kuriem seko, savukārt, otrajā – dažādas algoritma ieteiktās ziņas no lietotājiem, kuriem netiek sekots. Pozitīvais šajā stāstā ir tas, ka jums ir iespēja parādīt savas ziņas arī tiem, kas jums neseko (bet šāda iespēja ir arī jūsu konkurentiem).
  2. Platformas funkcionalitāte vēl nav pilnībā attīstīta, un dažas būtiskas funkcijas, piemēram, detalizēti analītikas dati (engagement rate, CTR u.c.), vēl nav pieejami. Tas var apgrūtināt uz datiem balstītu lēmumu pieņemšanu un veiksmīgu mārketinga stratēģiju izveidi.
  3. Threads ir cieši saistīts ar Instagram profilu, tas nozīmē, ka, izdzēšot Instagram kontu, tiks izdzēsts arī Threads profils. Lai gan šis varētu būt traucējošs faktors dažiem lietotājiem, tas arī nodrošina zināmu integritāti un vienkāršību starp abām platformām.

Threads – JĀ vai NĒ?

Threads piedāvā aizraujošas jaunas iespējas uzņēmumiem, kuri vēlas izcelties sociālo mediju telpā. Lai gan platforma vēl ir attīstības sākumposmā un tai ir savi izaicinājumi, tā sniedz lielu potenciālu tiem, kas vēlas izmantot jaunu kanālu, lai sasniegtu savu auditoriju. Pateicoties vienkāršai integrācijai ar Instagram un iespējamām nākotnes reklāmas iespējām, Threads varētu kļūt par būtisku daļu jūsu sociālo mediju stratēģijā.

Vai jūsu uzņēmums jau ir gatavs uzsākt darbību Threads?