Skip to main content
Produktivitāte

7 soļi digitālās klātbūtnes izveidē

Autors: 23/02/2023October 31st, 2023No Comments

Uzsākot jaunu biznesu, īpaši, ja tas notiek pirmo reizi mūžā, var būt daudz jautājumu, par ko jādomā vienlaicīgi. Ja esi speciālists savā jomā, tad vari garantēt sava produkta vai pakalpojuma kvalitāti, taču bieži vien doma par mārketingu ir lielais, nezināmais jautājums.

Neatkarīgi no tā, vai plāno tikai uzsākt biznesu vai vēlies paplašināt esošo zīmola klātbūtni tiešsaistē, mūsu septiņu soļu ceļvedis palīdzēs labāk izprast digitālā mārketinga ciklu un to, kā pakāpeniski sākt veidot zīmola digitālo tēlu.

1. Definē savus digitālā mārketinga mērķus
2. Izstrādā komunikācijas plānu
3. Nosaki atbilstošos digitālā mārketinga kanālus
4. Optimizē mājaslapas pozīcijas meklētājprogrammās
6. Izveido spēcīgu sociālo tīklu klātbūtni
6. Veido vērtīgu saturu
7. Analizē rezultātus

1. Definē digitālā mārketinga mērķus

Pirmais solis veiksmīgas digitālā mārketinga stratēģijas izveidē ir definēt savus mērķus. Ko vēlies sasniegt ar digitālajām aktivitātēm? Tā var būt mājaslapas apmeklējuma palielināšana, potenciālo pirkumu ģenerēšana, pārdošanas apjoma palielināšana vai klientu iesaistes uzlabošana. Kad ir skaidrs priekšstats par mērķiem, ir vieglāk plānot aktivitātes mērķu sasniegšanai.

Šajā solī mēs iesakām meklēt padomu pie biznesa trenera, kurš var palīdzēt izveidot rīcības un finanšu plānu, kā arī palīdzēt izprast tirgu un produkta vai preces potenciālu. Pareizi izstrādāts plāns un skaidra tirgus izpratne ir būtisks aspekts veiksmīgas digitālā mārketinga stratēģijas izveidē.

2. Izstrādā digitālās komunikācijas plānu

Kad ir skaidri mērķi, ir pienācis laiks izstrādāt komunikācijas plānu. Tajā jāiekļauj skaidrs mērķauditorijas izklāsts, kanāli, taktika un galvenie vēstījumi. Plānā jāiekļauj arī budžets un laika grafiks, kā arī atskaites punkti, lai izsekotu progresu attiecībā uz mērķu sasniegšanu.

Šajā posmā ir ļoti iesakām apsvērt iespēju sadarboties ar digitālā mārketinga aģentūru vai konsultantu, kas var sniegt vērtīgu pienesumu, lai noteiktu jūsu uzņēmuma stiprās un vājās puses. Potenciālo draudu izvērtējums ļaus pieņemt pārdomātus lēmumus, kas, veicot attiecīgas korekcijas, ļaus ietaupīt laiku un resursus ilgtermiņā.

3. Nosaki atbilstošos digitālā mārketinga kanālus

Šis solis pamatā ir daļa no komunikācijas stratēģijas izstrādes, taču no būtu nepieciešams izcelt atsevišķi. Ir pieejami daudzi digitālā mārketinga kanāli – sociālie tīkli, e-pasta mārketings, meklētājprogrammu optimizācija (SEO), reklāmas opcijas (maksa par klikšķi (PPC)) u.c. Tādējādi ir svarīgi apzināties un izvēlēties tos kanālus, kas visticamāk sasniegs vēlamo mērķauditoriju. Tā, piemēram, jaunākai auditorijai būs atbilstošāk izvēlēties komunikāciju Instagram un TikTok , nevis koncentrēties uz e-pastu mārketingu.

4.Optimizē mājaslapas pozīcijas meklētājprogrammās

Jūsu mājaslapa ir jūsu digitālā vizītkarte un bieži vien arī pirmais kontaktpunkts ar potenciālajiem klientiem. Ir svarīgi, lai mājaslapa būtu:

1) viegli saprotama un ērti lietojama (ar teicamu lietotāju pieredzi jeb UX);

2) vizuāli pievilcīga (veiksmīgs web dizains jeb UI);

3) optimizēta meklētājprogrammām (slavenais saīsinājums SEO).

Mājaslapas izstrādei nepieciešamās izmaksas un laiks var ievērojami atšķirties atkarībā no izvēlētās pieejas. Izvēlies individuālu risinājumu (veidot no nulles) vai izmanto platformas, kuras piedāvā lapas veidot no moduļiem vai gatavām tēmām, piemēram, WixSquarespaceMozelloShopifyWordPress, un vēl. Katram variantam ir savi plusi un mīnusi, tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas iesakām konsultēties ar speciālistiem. Tādējādi būs iespējams noteikt labāko pieeju jūsu biznesa mērķu un budžeta prasību sasniegšanai.

5. Izveido jaudīgu sociālo tīklu klātbūtni

Sociālie tīkli ir spēcīgs rīks zīmola atpazīstamības veidošanai un klientu piesaistei. Izvēlies savai mērķauditorijai visatbilstošākās platformas un izveido konsekventu zīmola tēlu visos kanālos. Vienota tēla izveide ir ļoti būtiska, un tā nozīmē saskaņota vizuālā un saturiskā izmantošanu visās attiecīgajās platformās. Turklāt, ir svarīgi izveidot iesaistošu saturu, kas rezonē jūsu auditorijai un veicina mijiedarbību.

6. Veido vērtīgu saturu

Satura mārketings nozīmē vērtīga un auditorijai atbilstoša satura izveidi. Tie var būt bloga raksti, video, infografikas vai ieraksti sociālajos tīklos. Izveidojot saturu, kas atbild uz jautājumiem, risina problēmas, izglīto, iedvesmo vai izklaidē auditoriju, vari kļūt par līderi savā nozarē un izveidot uzticības kredītu potenciālajiem klientiem.

Ja rodas jautājums, vai pārvaldīt savu digitālā mārketinga stratēģiju iekšēji vai deleģēt uzdevumus speciālistiem, ir svarīgi paturēt prātā, ka ir iespēja noteikt sev vispiemērotāko iesaistes līmeni. Tas nozīmē vai nu pilnībā uzticēties partnerim, vai paturēt daļējas iesaistes tiesības. Galu galā lēmumam ir jābūt balstītam uz jūsu biznesa vajadzībām un iespējām, kā arī uz jūsu uzticības līmeni izvēlētajam sadarbības partnerim.

7. Analizē rezultātus

Rezultātu analīze ir svarīga, lai novērtētu, kas darbojas un kas ne. Dažādi analītikas rīki palīdzēs novērtēt mājaslapas apmeklējuma pieaugumu, lietotāju iesaistīšanos sociālajos tīklos, kā arī reklāmguvumu līmeni. Piemēram, mēs izmantojam reāllaika pārskatu rīkus kā Supermetrics Data Studio (Looker Studio), lai mūsu klienti būtu informēti par datiem un rezultātiem jebkurā diennakts laikā. Tas ļauj sekot līdzi progresam un ātri pieņemt apzinātus, datos balstītus lēmumus.

Kopsavilkums

Visbeidzot, spēcīgas digitālās klātbūtnes izveide ir ļoti svarīga ikvienam jaunam uzņēmējam, kurš vēlas sasniegt klientus tiešsaistē. Definējot savus mērķus, izstrādājot digitālā mārketinga plānu un izmantojot pareizos kanālus, iespējams efektīvi iesaistīt savu mērķauditoriju un veidot zīmola atpazīstamību. Atceries par mājaslapas optimizēšanu, vērtīgu saturu un rezultātu izvērtēšanu, lai laika gaitā pilnveidotu savu stratēģiju. Ar pacietību un neatlaidību iespējams ikvienam izveidot spēcīgu digitālo klātbūtni un veicināt biznesa panākumus.

Ja joprojām šķiet, ka digitālais mārketings nav tas, ar ko ir vēlme nodarboties – viss kārtībā! Piesakies konsultācijai, un mēs atradīsim veidu, kā palīdzēt jūsu zīmolam augt!